Smarter Buildings

Dziś dla budynków przyszłości
Jak wyobrażasz sobie budynek przyszłości? A może nie musisz go sobie wyobrażać, bo taki dom już istnieje? Smart home to urzeczywistniona wizja o domu inteligentnym – wygodnym, funkcjonalnym, bezpiecznym. Wykorzystując dostępną obecnie technologię ABB Ability™ pracujemy także nad stworzeniem miejsc pracy, w których wszystko będzie możliwe. Automatyka budynkowa pozwala na inteligentne sterowanie – zdalną kontrolę nad systemem z dowolnego miejsca wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Dzięki sterowaniu ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami, a także czujnikom wykrywania ruchu i automatycznej klimatyzacji zwiększamy efektywność energetyczną i bezpieczeństwo, łatwiej i sprawniej niż było to dotychczas możliwe.

Inteligentniejsze rozwiązania do różnych typów budynków
Każdy budynek ma unikalne wymagania, dlatego nasza innowacyjna oferta zapewnia elastyczność w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań budowlanych, które niezwykle łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Twoja inwestycja będzie też zabezpieczona pod kątem przyszłej modyfikacji i rozbudowy, gdy zmieni się charakter i przeznaczenie budynku.

Bezpieczeństwo mienia
Wszystko pod kontrolą – gdziekolwiek zechcesz. Zarządzanie inteligentnym budynkiem nie polega tylko na zdalnym sterowaniu temperaturą w pomieszczeniach czy automatycznym regulowaniu oświetlenia. W pełni zintegrowany system — oprócz tego, że zapewnia wygodę — sprawia również, że budynki są bezpieczniejsze, bardziej energooszczędne i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Ponadto oprogramowanie ABB Ability™ umożliwia pełny wgląd w funkcjonowanie inteligentnego budynku z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.
Bezpieczeństwo to także:
- oświetlenie awaryjne,
- ochrona przeciwprzepięciowa,
- uziemienie i ochrona odgromowa,
- ochrona przed zwarciami liniowymi i łukowymi.

Automatyka
Właściwa reakcja zachodzi automatycznie — w każdej sytuacji. Możliwość automatycznego sterowania budynkiem nie tylko zwiększa elastyczność zarządzania budynkiem, ale ma również pozytywny wpływ na wydajność, bezpieczeństwo i produktywność. Dzięki produktom i usługom takim jak czujniki ruchu, harmonijne oświetlenie, domofon, zautomatyzowane ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja i zarządzanie żaluzjami, ABB oferuje szeroki zakres możliwości pozwalających na samodzielne sterowania budynkiem.

Automatyka domów i budynków
Chcemy tworzyć inteligentne budynki i kształtować przyszłość za pomocą innowacyjnych, zintegrowanych rozwiązań zainstalowanych pod jednym dachem. Dzięki energooszczędnym i przyszłościowym technologiom chcemy sprawić, by ludzie czuli się w budynkach jak we własnym domu, mieli maksymalne poczucie bezpieczeństwa oraz mogli pracować w sposób zrównoważony i wydajny. Od nowoczesnego domu rodzinnego po luksusowy hotel. Na całym świecie z jednego źródła.

KNX — międzynarodowy standard automatyzacji budynku
Zapotrzebowanie na systemy zarządzania budynkiem stale rośnie, podobnie jak zapotrzebowanie na komfort i wszechstronność takiego zarządzania, np. w zakresie oświetlenia, regulacji żaluzji, ogrzewania, klimatyzacji i oszczędzania energii. Dzięki systemowi ABB i-bus® KNX wszystkie niezbędne aplikacje używane w budynku podlegają skutecznej kontroli realizowanej przez jednolity system.

System domofonowy
Teraz, dzięki systemom domofonowym ABB, nie trzeba wybierać między imponującą stylistyką a innowacyjną technologią. To nie tylko wideodomofon — to przyszłość inteligentnych systemów monitorowania i ochrony budynku dostępna już dzisiaj. W zależności od wymagań dotyczących inteligentnego domu, do wyboru jest system 2-przewodowy lub system IP.

Rozdział energii
Bez względu na to, skąd pochodzi energia, jest przekierowywana do odpowiedniego miejsca. Energię elektryczną doceniamy dopiero wtedy, gdy nagle zaczyna jej brakować. Misją ABB jest dostarczanie energii elektrycznej, której potrzebujesz w odpowiednim momencie – na przykład podczas podłączania urządzenia lub włączania przełącznika. Pobieramy energię o wysokim napięciu ze źródła zasilania, a następnie natychmiast przekazujemy ją do danego budynku lub domu, w którym zostanie wykorzystana.

Rozdział energii niskiego napięcia
Nasze, cechujące się dużą elastycznością, rozwiązania zapewniają utrzymanie instalacji elektrycznych naszych klientów na najwyższym poziomie dostępności i bezpieczeństwa. Inteligentne rozwiązania nowej generacji umożliwiają dostęp do danych ze wszystkich czynności w czasie rzeczywistym, przez co przygotowują Cię do digitalizacji, tworząc nowe możliwości w zakresie inteligentnych urządzeń, internetu rzeczy i technologii opartej na chmurze.

Wzornictwo
To detale tworzą nastrojowe wnętrza. W przeszłości przełączniki, czujniki i panele sterowania były wyłącznie funkcjonalne – dziś stanowią integralną część wizerunku. ABB nie tylko dostarcza rozwiązania elektryczne, które poprawiają wygodę, bezpieczeństwo i wydajność budynków, ale także oferuje szeroką gamę wysokiej jakości, stylowych akcesoriów elektrycznych, które będą idealnie pasowały do Twojego budynku i gustu.
Design robi różnicę. Design tworzy podstawę naszej tożsamości. To sposób wyrażenia charakterystycznych cech – pewności siebie, oryginalności, przyszłościowego myślenia. A ponieważ nasze produkty cechuje wysoka funkcjonalność, wymagamy również trwałego doświadczenia perfekcji wynikającego z ich estetyki. Dzięki takiemu podejściu możemy zaoferować naszym klientom najwyższej klasy rozwiązania, które przyczyniają się do tworzenia indywidualnego stylu.
Przełączniki dla globalnego rynku. Różne kraje, różne standardy instalacji – ABB posiada specjalne serie przełączników dla krajów, w których stosowane są inne standardy i certyfikaty, takich jak Wielka Brytania i Włochy. Co łączy ze sobą te rozwiązania? Szeroki zakres funkcji połączony z nowoczesnym wzornictwem — wszystko po to, by sprostać nawet najbardziej indywidualnym wymaganiom.

Onlytec


Nowe wykończenie - Shiny Gilding w ofercie Meljac
Meljac Shiny Gilding
Meljac - francuski producent osprzętu elektrycznego, przedstawił nowe wykończenie swoich produktów. Shiny Gilding jest wykonane z prawdziwego złota. To wykończenie zastępuje stosowane do tej pory wykończenie z polerowanego mosiądzu, aby zapewnić lepszą trwałość i odporność na zarysowania.


Nowy seria głośników - Rondo
Basalte Rondo
Rondo, to nowa seria głośników pasywnych przeznaczonych do montażu na ścianie. Producent, firma Basalte oferuje głośniki w różnych rozmiarach oraz w zestawach.


Nowy sensor pogodowy KNX
ABB WES_A4_1_1
Firma ABB wprowadza na rynek nowy sensor pogodowy KNX. Nowy czujnik pogodowy WES/A4.1.1 można podłączyć do jednostki pogodowej WZ/S1.3.1.2 i jest on bezpośrednim zamiennikiem produktu WES/A3.1. Czujnik pogodowy jest przeznaczony do montażu na maszcie, ale można go również zainstalować na ścianie za pomocą adaptera do montażu ściennego WB/Z1.1.1. Urządzenie WES/A4.1.1 wykrywa prędkość wiatru, opady deszczu, jasność (w 4 kierunkach), zmierzch, temperaturę.


Meljac - rozwiązania dla automatyki domowej
Meljac Home Automation
Meljac oferuje wiele rozwiązań łączących technologię i design. Wszystkie kolekcje można dostosować do współpracy z dowolnym systemem automatyki domowej dostępnym na rynku. Mogą pełnić funkcję eleganckich obudów do innych urządzeń (centrali sterowania klimatyzacją, kontroli dostępu, systemów audio i domofonowych, sterowania oświetleniem itp.).


Artison Nano Backpack
Artison Nano
Artison Nano Backpack (NANO-BP-P5) - ultracienki procesor/wzmacniacz dźwięku przestrzennego, który można łatwo zamontować za telewizorem.


Współpraca Meljac z Międzynarodowym Klubem Entuzjastów Rolls-Royce'a i Bentleya (RREC)
Meljac
Francuski producent luksusowych przełączników Meljac, został wybrany przez Międzynarodowy Klub Entuzjastów Rolls-Royce'a i Bentleya (RREC) do opublikowania 400-stronicowej książki Strive for Perfection: Celebrating 20 Years of Goodwood, wydanej z okazji 20. rocznicy jedynej fabryki Rolls-Royce'a, zlokalizowanej w angielskim mieście Goodwood w West Sussex. Z okazji premiery książki 6 października ponad tysiąc gości, w tym członkowie RREC, przybyło na specjalne wydarzenie w hotelu Grosvenor House w Londynie, gdzie mosiężne kolekcje Meljaca zostały zaprezentowane wraz z kolekcjami innych znanych luksusowych marek.


Nowe produkty serii ABB Tenton® dla systemu ABB-free@home®
ABB Tenton
Osprzęt może być wyposażony w Tenton® IAQ (Indor Air Quality) - czujnik jakości powietrza. Jakość powietrza pokazywana jest na wbudowanym wyświetlaczu urządzenia w łatwy do zrozumienia sposób. Po przekroczeniu wartości progowej użytkownik jest powiadamiany za pośrednictwem wyświetlacza lub innego komunikatu poprzez ekosystem ABB-free@home® (aplikacja, panel itp.).


Nowe rozwiązanie do sterowania DALI-2.
sceneCOM S RTC
Nowy kontroler do sterowania magistralą DALI-2 od Tridonic. sceneCOM S RTC jest nowym rozwiązaniem do sterowania oświetleniem. Sercem produktu jest kontroler (certyfikowany D4i) wyposażony w zegar czasu rzeczywistego umożliwiający używanie funkcji premium takich jak sceny dynamiczne i sceny świetlne sterowane czasem lub datą. Dodatkowo producent zapewnia przyjazną aplikację do uruchamiania i integracji. Dostępna jest aplikacja użytkownika umożliwiająca łatwe zarządzanie oświetleniem za pomocą urządzenia mobilnego.


Komunikacja KNX - Modbus RTU.
Modbus RTU
Nowość w ofercie ABB. Bramka komunikacyjna MG/S, która pozwala zintegrować instalacje KNX i Modbus. Bramka Modbus KNX działa jako klient Modbus RTU i umożliwia integrację urządzeń Modbus (serwer) poprzez RS-485 w systemie KNX. Urządzenia Modbus widoczne są jako kolejne urządzenia KNX. Idealne rozwiązanie do podłączenia i kontroli liczników energii elektrycznej, wody, gazu itp. Integracji z autmatyką HVAC. Komunikacji z ładowarkami pojazdów elektrycznych. Wymiany informacji ze sterownikami/zadajnikami pomieszczeniowymi.


Tridonic angażuje się w standard Matter.
Tridonic Matter
Zaangażowanie Tridonic w ten standard sięga kilku lat wstecz. Matter opiera się na zasadzie prostoty w łączeniu inteligentnych urządzeń oraz interoperacyjności w sensie niezależności od ekosystemów, połączonej z niezawodnością i bezpieczeństwem. Dla użytkownika będzie to oznaczać, że ikona Matter na urządzeniu zapewni kompatybilność. Będą mogli swobodnie korzystać z dowolnego ekosystemu w swoim inteligentnym domu lub inteligentnym biurze. Matter umożliwi szybkie i łatwe dodawanie dowolnych urządzeń do sieci – w domu, w biurze, w hotelu czy w szpitalu. Około 300 firm, które obecnie wdrażają Matter jako otwarty standard w różnych branżach, wygeneruje ogromny potencjał dla branży oświetleniowej. Matter uzupełni sprawdzony standard DALI dla przewodowych systemów oświetleniowych. W oparciu o kompatybilne z Matter moduły DALI i sterowniki DALI, producenci i instalatorzy mogą wdrożyć oprawy dla inteligentnego domu lub inteligentnego biura. Matter wypełnia lukę między aplikacjami profesjonalnymi i domowymi.


Zmiany w portfolio produktowym ABB.
ABB Tenton
Po 20. latach firma ABB zakończyła produkcję sensorów KNX Busch-triton®. Tylko urządzenia znajdujące się na magazynie będą dostępne do sprzedaży. Zamiennikiem jest wprowadzona kilka lat temu seria ABB Tenton®, która z powodzeniem zastępuje wycofywany produkt.


Nowy odbiornik DALI od ENIKA.
ENIKA P8 R DALI N
DALI to skrót od Digital Addressable Lighting Interface. Jest to ustandaryzowany, cyfrowy protokół komunikacji, który jest obecnie najnowocześniejszym protokołem otwartym do sterowania oświetleniem. Firma Enika wchodzi teraz na rynek z nowym odbiornikiem DALI o nazwie P8 R 4 DLA N, który zastąpi poprzednią wersję P8 R DALI N. Umożliwia podłączenie do 64 opraw (stateczników) z możliwością podziału na maksymalnie 4 osobne grupy. Odbiornik zasila również magistralę DALI z maksymalnym obciążeniem 130mA. W porównaniu do starszej wersji, nowy odbiornik wykorzystuje komunikację zgodnie ze specyfikacją DALI2.


Łączenie różnych źródeł na jednym ekranie - Video Tiling.
Savant Video Tiling
Video tiling, czyli rozwiązanie pozwalające łączyć na jednym ekranie obraz z różnych źródeł. Rozwiązanie IP dystrybucji wideo 4K UHD umożliwia dostęp i przeglądanie dowolnego dostępnego źródła jako kafelka na dowolnym wyświetlaczu. Łatwa nawigacja, dostępne różne podziały ekranu i... obsługa do DZIEWIĘCIU (9!) źródeł jednocześnie.


Po Lisie i Ellie starsza siostra Lena.
Basalte Lena
Lena uzupełnia gamę, jako flagowy wyświetlacz dotykowy dla Basalte Home. Występuję w 12 wykończeniach, które idealnie pasują do każdego wysokiej klasy wnętrza. Ekran dotykowy Full HD o przekątnej 10,1" zapewni Ci dostęp do całego domu. Sterowanie i podgląd światła, rolety, sceny, muzyka, interkom, wideofon, kamery - to tylko przesunięcie palcem.


Całkowicie nowy, przeprojektowany pilot Savant Pro Remote X2.
Savant Pro Remote X2
Najnowszy pilot firmy Savant przenosi Twoje życie na wyższy poziom. Wzięliśmy wszystkie wielokrotnie nagradzane funkcje poprzedniej generacji i umieściliśmy je w nowym, nowoczesnym designie. Uważamy, że będzie to zarówno ekscytująco odmienne, jak i pocieszająco znajome na wszystkie właściwe sposoby. Savant Pro Remote X2 został zaprojektowany, aby zapewnić spersonalizowane sterowanie każdemu, kto go dotknie. Przejmij kontrolę nad całym domem, w tym rozrywką, oświetleniem, klimatem, zasłonami i nie tylko. Piloty dostępne w kolorach: space gray, jet black i rose gold.


Nagroda "BEST OF DESIGN 2022" SCHÖNER WOHNEN dla oprawy sufitowej SUN@HOME.
Ledvance-sun@home
Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek lampy sufitowej Circular z serii SUN@HOME, firmie Ledvance udało się zdobyć dla niej upragnioną nagrodę za wzornictwo: SCHÖNER WOHNEN, największy europejski magazyn zajmujący się projektowaniem wnętrz, przyznał nowemu modelowi oprawy tytuł „BEST OF DESIGN 2022”. Decydującym czynnikiem było połączenie ponadczasowego wzornictwa i innowacyjnej technologii oświetleniowej. Oprawy trafią na rynek jesienią tego roku. Dzięki wyjątkowo dobremu, naturalnemu oddawaniu barw (CRI >95), niskiemu udziałowi światła niebieskiego oraz automatycznemu dostosowaniu barwy i natężenia światła do naturalnego światła dziennego (od 2200K do 5000K), nowa gama produktów oferuje bardzo wysoką jakość światła wspierając naturalny rytm dobowy.


Panele dotykowe firmy Savant.
Savant Touch
Savant Touch, to panele dotykowe dostępne w dwóch rozmiarach 5,5 i 8 cali. Panel zapewnia dedykowaną i elegancką kontrolę z grafiką wysokiej rozdzielczości. Umożliwia kontrolę usług w całym domu lub obiekcie, w tym audio, wideo, klimat, bezpieczeństwo, basen/spa i wiele innych. Aktywuj sceny, oglądaj kamery bezpieczeństwa lub po prostu zgłośnij muzykę.
Szybka i intuicyjna kontrola gwarantowana. Panele dostępne w dwóch kolorach - czarnym i białym.


Nowość w ofercie Meljac - stacja bazowa do iPada.Meljac ipad


Nowość w ofercie Enika - czujniki CO2.
Enika CO2
Zbyt duże stężenie CO2 powoduje utratę koncentracji, zwiększone zmęczenie, bóle głowy i nudności. Stężenie CO2 jest doskonałym wyznacznikiem jakości powietrza w pomieszczeniach. Czujniki umożliwiają pomiar poziomu dwutlenku węgla oraz za pomocą sygnalizacji optycznej i akustycznej informują o przekroczeniu ustalonych limitów, a tym samym o konieczności wentylacji pomieszczenia.


Nowe wykończenie osprzętu Meljac - antyczny mosiądz (Antique Brass NA).
Antique Brass NA
Dostępne dla kolekcji Classique, Ellipse, Damier i Solaris. Możliwość dopasowania za pomocą grawerów lub nadruków słów, symboli, piktogramów itp.


Nowa kolekcja Meljac - Tournaire.
Tournaire
Twórca biżuterii Maison Tournaire i producent luksusowych przełączników Meljac łączą swoje talenty, aby przesuwać granice wystroju wnętrz dzięki modelom z brązu (z mosiądzu) „Meljac X Tournaire Décor”. Współpraca między dwoma francuskimi twórcami oferuje również nieskończone możliwości tworzenia projektów na zamówienie.

w górę