Smarter Home

Zaprojektowany, by ułatwić Ci życie. Wyobraź sobie, że już dziś mieszkasz w inteligentnym domu z przyszłości, wyposażonym w rozwiązania smart home zapewniające komfort, bezpieczeństwo, modny wygląd i energooszczędność. ABB Ability™ bez przeszkód zrealizuje ten scenariusz w każdym budynku mieszkalnym łatwiej niż kiedykolwiek. Wszystkie inteligentne funkcje: sterowanie żaluzjami i roletami, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją czy domofonem, zaprojektowane są tak, aby ułatwiać życie swoim użytkownikom. Zarządzanie sercem domu może odbywać się zdalnie jednym dotknięciem przycisku na tablecie lub telefonie, np. gdy siedzisz sobie wygodnie w fotelu albo odpoczywasz z dala od domu.

Technologia Smart Home dla bezpiecznego domu
Twój dom jest nie tylko Twoją twierdzą, ale również największą inwestycją. Z tego powodu dbanie o jego ochronę jest priorytetem. Dzięki rozwiązaniom Smart Home możesz teraz podnieść IQ swojego domu i uczynić go bezpieczniejszym.

System domofonowy
Inteligentny system domofonowy stanowi najważniejszy element inteligentnego domu. Nie tylko umożliwia wchodzenie do domu i wychodzenie z niego, ale również monitoruje, kto znajduje się przed domem, gdy znajdujesz się poza nim. Dzięki systemowi domofonowemu ABB-Welcome możesz zawsze mieć pod kontrolą strefę okołodrzwiową, bez względu na to, gdzie jesteś – wystarczy dostęp do smartfonu. Nasza rodzina produktów pozwala na odblokowywanie drzwi za pomocą jednego dotknięcia, a dzięki naszym modułom kamer istnieje możliwość wpuszczania do budynku wyłącznie pożądanych osób.

Monitorowanie pogody
Jedną z najbardziej przewidywalnych rzeczy w życiu jest nieprzewidywalność pogody. Dzięki naszej stacji pogodowej nie musisz sprawdzać pogody za oknem. Teraz możesz zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz, siedząc we własnym, ciepłym domu. Żaluzje można podnieść w momencie, gdy zaczyna się burza, lub ustawić je zgodnie z temperaturą panującą na zewnątrz. Do warunków pogodowych może zostać dostosowane nawet ogrzewanie, a wszystkie dane można kontrolować z poziomu smartfonu.

Symulacja obecności
Chcesz mieć pewność, że Twój dom jest dobrze chroniony podczas Twojej nieobecności? Rozwiązania Smart Home dokonają symulacji Twojej obecności w domu, dzięki czemu poczujesz, że zostawiasz go w dobrych rękach. Z łatwością stworzysz scenariusze, które ożywią Twój dom. Podnoszenie żaluzji rankiem, włączanie oświetlenia wieczorem, włączanie i wyłączanie telewizora – możliwości są wręcz nieograniczone.

Wykrywanie ruchu
Czujniki ruchu stanowią stały element większości inteligentnych domów i systemów bezpieczeństwa. Zamontowanie naszych inteligentnych czujników ruchu jest niczym wyposażenie domu w jego własne oczy i uszy. Szeroka oferta produktów zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Przycisk napadowy
Wyobraź sobie, że budzisz się w środku nocy po usłyszeniu dziwnego hałasu. Dzięki przyciskowi napadowemu nie musisz się niczego obawiać. Jednym ruchem palca sprawisz, że cały dom i ogród zostanie oświetlony jaskrawym światłem. To łatwy sposób na uniknięcie nieproszonych gości.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
„Smart” nie oznacza tylko połączenia różnych urządzeń. „Smart” to zapewnienie ochrony urządzeń domowych, takich jak telewizor, lodówka czy komputer. Nasze produkty chronią nie tylko przed uszkodzeniem mienia czy utratą danych, ale również przed pożarem i obrażeniami osób znajdujących się w budynku.

Monitorowanie okien
Twoje drzwi frontowe są już zabezpieczone przed włamaniem. Ale co z oknami? Przez nie również łatwo dostać się do Twojego domu, dlatego też odpowiednie zabezpieczenie jest w tym wypadku szczególnie istotne. Czujniki okienne kontrolują bieżące położenie klamki okiennej. W razie jakiejkolwiek zmiany położenia klamki przesyłają komunikat alarmowy.

Więcej czasu na rzeczy ważne
Komfort na co dzień. Rozpocznij swój udany dzień z rozwiązaniami Smart Home. Inteligentna technologia delikatnie przyciemnia światło. W tym samym czasie rolety odrobinę się unoszą, aby stopniowo wpuszczać pierwsze promienie słoneczne do Twojej sypialni. Czujniki ruchu podświetlą Twoją drogę pod prysznic, a termostaty pokojowe zadbają, by łazienka była wypełniona przyjemnym ciepłem. Poznaj naszą pełną ofertę rozwiązań Smart Home zapewniających maksymalny poziom wygody i relaksu.

Scenerie świetlne
Nieważne, czy planujesz miły wieczór przed telewizorem, czy przyjmujesz gości. Wystarczy nacisnąć przycisk, a Twój spersonalizowany inteligentny dom zapewni Ci optymalny komfort i przyjemność. Nasze systemy Smart Home umożliwiają stworzenie własnych scenerii, które będą idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników.

Sterowanie oświetleniem
Automatycznie dostosuj oświetlenie do swojego samopoczucia lub pory dnia. Czytanie na kanapie, gotowanie lub przyjemne spotkanie przy stole – w domu czeka na Ciebie niezliczona liczba scenariuszy. Dzięki naszemu sterowaniu oświetleniem Smart Home możesz w dowolnym momencie tworzyć różne sceny świetlne dopasowane do danej okazji.

Ogrzewanie i klimatyzacja
Grzejnik, który automatycznie wie, kiedy w salonie robi się za zimno – dzięki urządzeniom Smart Home tak właśnie wygląda rzeczywistość. Umożliwiają one bezproblemowe ogrzewanie lub chłodzenie domu. Mogą ponadto nauczyć się Twoich codziennych przyzwyczajeń i dostosować się do nich. A wszystkim można sterować z poziomu smartfonu lub panelu Smart Home.

Sterowanie żaluzjami
Jasne światło dla poprawienia nastroju czy odpowiednie oświetlenie podczas czytania książki lub oglądania filmu. Jeśli zintegrujesz nasze rozwiązania do zarządzania żaluzjami z systemem Smart Home, będzie można sterować nim automatycznie, a Tobie pozostanie tylko w pełni skoncentrować się na relaksie i przyjemności we własnym domu.

Multimedia
Muzyka uszczęśliwia. Rano budzisz się przy dźwiękach ulubionej piosenki, słuchasz relaksujących dźwięków w łazience lub puszczasz nastrojową muzykę podczas przyjemnego spotkania przy stole. Nasze rozwiązania Smart Home oferują funkcje informacyjno-rozrywkowe i umożliwiają integrację komponentów innych wiodących firm, takich jak Sonos. Połączenie bezprzewodowego systemu nagłośnienia Sonos z domowym systemem automatyki sprawia, że dźwięk słyszalny w wielu pomieszczeniach osiąga nowy poziom komfortu. Oczywiście każdym elementem systemu można sterować zdalnie jednym dotknięciem przycisku, np. siedząc sobie wygodnie w fotelu.

Sterowanie głosem
Mów i... steruj — np. oświetleniem, żaluzjami, termostatami czy sprzętem muzycznym. Wystarczy powiedzieć: „Alexa, włącz oświetlenie sufitowe”, a system wykona polecenie.

Zarządzanie energią
Urządzenia Smart Home zwiększają efektywność energetyczną. Produkty Smart Home nie tylko sprawią, że Twoje życie będzie bezpieczniejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze. Pomogą Ci również oszczędzać energię i pieniądze. Stworzenie inteligentnego domu, który optymalizuje sposób i czas wykorzystywania energii poprzez podłączenie urządzeń domowych do systemu umożliwiającego sterowanie nimi z dowolnego miejsca za pomocą smartfonu. Z pewnością pozytywnie wpłynie na Twój domowy budżet i środowisko.

Funkcja „Everything-off”
Chcesz wyjść z domu, ale nie masz pewności, czy wszystkie lampy są wyłączone? Dzięki zastosowaniu inteligentnej funkcji „Everything-off” możesz wyłączyć wszystkie lampy w domu za pomocą jednego naciśnięcia przycisku.

Energetyka słoneczna
Połączenie naszego inteligentnego rozwiązania magazynowania energii dla systemu fotowoltaicznego z inteligentnym systemem automatyki domowej ABB-free@home umożliwia większą kontrolę zużycia energii. Kiedykolwiek chcesz i gdziekolwiek jesteś.

Ładowanie pojazdów elektrycznych
Wystarczy, że podłączysz samochód do urządzenia oferowanego przez ABB, a następnego dnia Twój pojazd jest gotowy do drogi. Twój inteligentny dom staje się jednym systemem, począwszy od własnej produkcji energii przy użyciu paneli słonecznych, przez magazynowanie zebranej energii aż do wykorzystania jej do naładowania samochodu – oto Twoja własna ekologiczna energia wytworzona w 100% przez Twój dom.

Możesz żyć zgodnie z własnymi upodobaniami
Szeroka gama rozwiązań ABB zapewnia odpowiedni wybór produktów, które sprawią, że Twoje życie stanie się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Nie ma znaczenia, czy przeprowadzasz się do nowego mieszkania, zbudowałeś nowy dom, czy właśnie remontujesz stary. Oferujemy różnorodne systemy, które pomogą uczynić twój dom wygodniejszym, wartościowszym i inteligentniejszym.

Łączniki oświetleniowe i gniazda elektryczne
Element designu w Twoim wnętrzu. Odkryj szeroką gamę wzorów, kolorów, wykończeń i funkcji oraz znajdź najlepsze rozwiązania oparte na innowacyjnej technologii. Wprowadź nowoczesne wyłączniki oświetlenia do swojego domu i pozwól im odpowiednio podkreślić indywidualny design Twojego wnętrza.

ABB-free@home®
Automatyka domowa łatwiejsza niż kiedykolwiek System ABB-free@home® został dostosowany specjalnie do wymagań inteligentnych budynków mieszkalnych. Idealnie nadaje się zarówno do nowych budynków, jak i do budynków restaurowanych. Żaluzje, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja lub domofon to elementy domu, którymi z łatwością można sterować i które bez problemu da się dostosować do własnych potrzeb. Funkcji dostępnych w poszczególnych urządzeniach można używać pojedynczo lub w połączeniu z innymi. Oznacza to, że użytkownik może określić rodzaj i liczbę funkcji, które będą w sposób inteligentny sterować jego domem. Dostępna jest również opcja późniejszej zamiany wybranych funkcji.

ABB i-bus® KNX
Twój dom potrafi mówić. W Twoim języku. System ABB i-bus® KNX sprawdza się szczególnie dobrze jako rozwiązanie dla nowych budynków, w których można zainstalować wysokowydajny, przyszłościowy i rozszerzalny system. Rozwiązanie ABB i-bus® KNX, jako standard międzynarodowy, cechuje wyjątkowa elastyczność: System oferuje nieustannie rosnącą różnorodność modułów, dzięki czemu może być rozbudowywany bez żadnych ograniczeń. Wszystkie funkcje można ponadto dostosować w późniejszym czasie.

ABB-Welcome
Inteligentny domofon to bezpieczny dom. System komunikacji domofonowej ABB-Welcome jest dostępny jako indywidualne rozwiązanie, ale można go również w elastyczny sposób łączyć z systemem ABB-free@home® lub ABB i-bus® KNX. Różnorodne rozwiązania wnętrzowe i zewnętrzne zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w przestrzeni okołodrzwiowej w Twoim domu.

Onlytec


Nowe wykończenie - Shiny Gilding w ofercie Meljac
Meljac Shiny Gilding
Meljac - francuski producent osprzętu elektrycznego, przedstawił nowe wykończenie swoich produktów. Shiny Gilding jest wykonane z prawdziwego złota. To wykończenie zastępuje stosowane do tej pory wykończenie z polerowanego mosiądzu, aby zapewnić lepszą trwałość i odporność na zarysowania.


Nowy seria głośników - Rondo
Basalte Rondo
Rondo, to nowa seria głośników pasywnych przeznaczonych do montażu na ścianie. Producent, firma Basalte oferuje głośniki w różnych rozmiarach oraz w zestawach.


Nowy sensor pogodowy KNX
ABB WES_A4_1_1
Firma ABB wprowadza na rynek nowy sensor pogodowy KNX. Nowy czujnik pogodowy WES/A4.1.1 można podłączyć do jednostki pogodowej WZ/S1.3.1.2 i jest on bezpośrednim zamiennikiem produktu WES/A3.1. Czujnik pogodowy jest przeznaczony do montażu na maszcie, ale można go również zainstalować na ścianie za pomocą adaptera do montażu ściennego WB/Z1.1.1. Urządzenie WES/A4.1.1 wykrywa prędkość wiatru, opady deszczu, jasność (w 4 kierunkach), zmierzch, temperaturę.


Meljac - rozwiązania dla automatyki domowej
Meljac Home Automation
Meljac oferuje wiele rozwiązań łączących technologię i design. Wszystkie kolekcje można dostosować do współpracy z dowolnym systemem automatyki domowej dostępnym na rynku. Mogą pełnić funkcję eleganckich obudów do innych urządzeń (centrali sterowania klimatyzacją, kontroli dostępu, systemów audio i domofonowych, sterowania oświetleniem itp.).


Artison Nano Backpack
Artison Nano
Artison Nano Backpack (NANO-BP-P5) - ultracienki procesor/wzmacniacz dźwięku przestrzennego, który można łatwo zamontować za telewizorem.


Współpraca Meljac z Międzynarodowym Klubem Entuzjastów Rolls-Royce'a i Bentleya (RREC)
Meljac
Francuski producent luksusowych przełączników Meljac, został wybrany przez Międzynarodowy Klub Entuzjastów Rolls-Royce'a i Bentleya (RREC) do opublikowania 400-stronicowej książki Strive for Perfection: Celebrating 20 Years of Goodwood, wydanej z okazji 20. rocznicy jedynej fabryki Rolls-Royce'a, zlokalizowanej w angielskim mieście Goodwood w West Sussex. Z okazji premiery książki 6 października ponad tysiąc gości, w tym członkowie RREC, przybyło na specjalne wydarzenie w hotelu Grosvenor House w Londynie, gdzie mosiężne kolekcje Meljaca zostały zaprezentowane wraz z kolekcjami innych znanych luksusowych marek.


Nowe produkty serii ABB Tenton® dla systemu ABB-free@home®
ABB Tenton
Osprzęt może być wyposażony w Tenton® IAQ (Indor Air Quality) - czujnik jakości powietrza. Jakość powietrza pokazywana jest na wbudowanym wyświetlaczu urządzenia w łatwy do zrozumienia sposób. Po przekroczeniu wartości progowej użytkownik jest powiadamiany za pośrednictwem wyświetlacza lub innego komunikatu poprzez ekosystem ABB-free@home® (aplikacja, panel itp.).


Nowe rozwiązanie do sterowania DALI-2.
sceneCOM S RTC
Nowy kontroler do sterowania magistralą DALI-2 od Tridonic. sceneCOM S RTC jest nowym rozwiązaniem do sterowania oświetleniem. Sercem produktu jest kontroler (certyfikowany D4i) wyposażony w zegar czasu rzeczywistego umożliwiający używanie funkcji premium takich jak sceny dynamiczne i sceny świetlne sterowane czasem lub datą. Dodatkowo producent zapewnia przyjazną aplikację do uruchamiania i integracji. Dostępna jest aplikacja użytkownika umożliwiająca łatwe zarządzanie oświetleniem za pomocą urządzenia mobilnego.


Komunikacja KNX - Modbus RTU.
Modbus RTU
Nowość w ofercie ABB. Bramka komunikacyjna MG/S, która pozwala zintegrować instalacje KNX i Modbus. Bramka Modbus KNX działa jako klient Modbus RTU i umożliwia integrację urządzeń Modbus (serwer) poprzez RS-485 w systemie KNX. Urządzenia Modbus widoczne są jako kolejne urządzenia KNX. Idealne rozwiązanie do podłączenia i kontroli liczników energii elektrycznej, wody, gazu itp. Integracji z autmatyką HVAC. Komunikacji z ładowarkami pojazdów elektrycznych. Wymiany informacji ze sterownikami/zadajnikami pomieszczeniowymi.


Tridonic angażuje się w standard Matter.
Tridonic Matter
Zaangażowanie Tridonic w ten standard sięga kilku lat wstecz. Matter opiera się na zasadzie prostoty w łączeniu inteligentnych urządzeń oraz interoperacyjności w sensie niezależności od ekosystemów, połączonej z niezawodnością i bezpieczeństwem. Dla użytkownika będzie to oznaczać, że ikona Matter na urządzeniu zapewni kompatybilność. Będą mogli swobodnie korzystać z dowolnego ekosystemu w swoim inteligentnym domu lub inteligentnym biurze. Matter umożliwi szybkie i łatwe dodawanie dowolnych urządzeń do sieci – w domu, w biurze, w hotelu czy w szpitalu. Około 300 firm, które obecnie wdrażają Matter jako otwarty standard w różnych branżach, wygeneruje ogromny potencjał dla branży oświetleniowej. Matter uzupełni sprawdzony standard DALI dla przewodowych systemów oświetleniowych. W oparciu o kompatybilne z Matter moduły DALI i sterowniki DALI, producenci i instalatorzy mogą wdrożyć oprawy dla inteligentnego domu lub inteligentnego biura. Matter wypełnia lukę między aplikacjami profesjonalnymi i domowymi.


Zmiany w portfolio produktowym ABB.
ABB Tenton
Po 20. latach firma ABB zakończyła produkcję sensorów KNX Busch-triton®. Tylko urządzenia znajdujące się na magazynie będą dostępne do sprzedaży. Zamiennikiem jest wprowadzona kilka lat temu seria ABB Tenton®, która z powodzeniem zastępuje wycofywany produkt.


Nowy odbiornik DALI od ENIKA.
ENIKA P8 R DALI N
DALI to skrót od Digital Addressable Lighting Interface. Jest to ustandaryzowany, cyfrowy protokół komunikacji, który jest obecnie najnowocześniejszym protokołem otwartym do sterowania oświetleniem. Firma Enika wchodzi teraz na rynek z nowym odbiornikiem DALI o nazwie P8 R 4 DLA N, który zastąpi poprzednią wersję P8 R DALI N. Umożliwia podłączenie do 64 opraw (stateczników) z możliwością podziału na maksymalnie 4 osobne grupy. Odbiornik zasila również magistralę DALI z maksymalnym obciążeniem 130mA. W porównaniu do starszej wersji, nowy odbiornik wykorzystuje komunikację zgodnie ze specyfikacją DALI2.


Łączenie różnych źródeł na jednym ekranie - Video Tiling.
Savant Video Tiling
Video tiling, czyli rozwiązanie pozwalające łączyć na jednym ekranie obraz z różnych źródeł. Rozwiązanie IP dystrybucji wideo 4K UHD umożliwia dostęp i przeglądanie dowolnego dostępnego źródła jako kafelka na dowolnym wyświetlaczu. Łatwa nawigacja, dostępne różne podziały ekranu i... obsługa do DZIEWIĘCIU (9!) źródeł jednocześnie.


Po Lisie i Ellie starsza siostra Lena.
Basalte Lena
Lena uzupełnia gamę, jako flagowy wyświetlacz dotykowy dla Basalte Home. Występuję w 12 wykończeniach, które idealnie pasują do każdego wysokiej klasy wnętrza. Ekran dotykowy Full HD o przekątnej 10,1" zapewni Ci dostęp do całego domu. Sterowanie i podgląd światła, rolety, sceny, muzyka, interkom, wideofon, kamery - to tylko przesunięcie palcem.


Całkowicie nowy, przeprojektowany pilot Savant Pro Remote X2.
Savant Pro Remote X2
Najnowszy pilot firmy Savant przenosi Twoje życie na wyższy poziom. Wzięliśmy wszystkie wielokrotnie nagradzane funkcje poprzedniej generacji i umieściliśmy je w nowym, nowoczesnym designie. Uważamy, że będzie to zarówno ekscytująco odmienne, jak i pocieszająco znajome na wszystkie właściwe sposoby. Savant Pro Remote X2 został zaprojektowany, aby zapewnić spersonalizowane sterowanie każdemu, kto go dotknie. Przejmij kontrolę nad całym domem, w tym rozrywką, oświetleniem, klimatem, zasłonami i nie tylko. Piloty dostępne w kolorach: space gray, jet black i rose gold.


Nagroda "BEST OF DESIGN 2022" SCHÖNER WOHNEN dla oprawy sufitowej SUN@HOME.
Ledvance-sun@home
Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek lampy sufitowej Circular z serii SUN@HOME, firmie Ledvance udało się zdobyć dla niej upragnioną nagrodę za wzornictwo: SCHÖNER WOHNEN, największy europejski magazyn zajmujący się projektowaniem wnętrz, przyznał nowemu modelowi oprawy tytuł „BEST OF DESIGN 2022”. Decydującym czynnikiem było połączenie ponadczasowego wzornictwa i innowacyjnej technologii oświetleniowej. Oprawy trafią na rynek jesienią tego roku. Dzięki wyjątkowo dobremu, naturalnemu oddawaniu barw (CRI >95), niskiemu udziałowi światła niebieskiego oraz automatycznemu dostosowaniu barwy i natężenia światła do naturalnego światła dziennego (od 2200K do 5000K), nowa gama produktów oferuje bardzo wysoką jakość światła wspierając naturalny rytm dobowy.


Panele dotykowe firmy Savant.
Savant Touch
Savant Touch, to panele dotykowe dostępne w dwóch rozmiarach 5,5 i 8 cali. Panel zapewnia dedykowaną i elegancką kontrolę z grafiką wysokiej rozdzielczości. Umożliwia kontrolę usług w całym domu lub obiekcie, w tym audio, wideo, klimat, bezpieczeństwo, basen/spa i wiele innych. Aktywuj sceny, oglądaj kamery bezpieczeństwa lub po prostu zgłośnij muzykę.
Szybka i intuicyjna kontrola gwarantowana. Panele dostępne w dwóch kolorach - czarnym i białym.


Nowość w ofercie Meljac - stacja bazowa do iPada.Meljac ipad


Nowość w ofercie Enika - czujniki CO2.
Enika CO2
Zbyt duże stężenie CO2 powoduje utratę koncentracji, zwiększone zmęczenie, bóle głowy i nudności. Stężenie CO2 jest doskonałym wyznacznikiem jakości powietrza w pomieszczeniach. Czujniki umożliwiają pomiar poziomu dwutlenku węgla oraz za pomocą sygnalizacji optycznej i akustycznej informują o przekroczeniu ustalonych limitów, a tym samym o konieczności wentylacji pomieszczenia.


Nowe wykończenie osprzętu Meljac - antyczny mosiądz (Antique Brass NA).
Antique Brass NA
Dostępne dla kolekcji Classique, Ellipse, Damier i Solaris. Możliwość dopasowania za pomocą grawerów lub nadruków słów, symboli, piktogramów itp.


Nowa kolekcja Meljac - Tournaire.
Tournaire
Twórca biżuterii Maison Tournaire i producent luksusowych przełączników Meljac łączą swoje talenty, aby przesuwać granice wystroju wnętrz dzięki modelom z brązu (z mosiądzu) „Meljac X Tournaire Décor”. Współpraca między dwoma francuskimi twórcami oferuje również nieskończone możliwości tworzenia projektów na zamówienie.

w górę