Tridonic
Tridonic jest wiodącym na świecie dostawcą technologii oświetleniowej, wspierającym swoich klientów inteligentnym sprzętem i oprogramowaniem oraz oferującym najwyższy poziom jakości, niezawodności i oszczędności energii.
Jako globalna siła napędowa innowacji w dziedzinie technologii sieciowej opartej na oświetleniu, Tridonic opracowuje skalowalne, przyszłościowe rozwiązania, które umożliwiają tworzenie nowych modeli biznesowych dla producentów oświetlenia, zarządców budynków, integratorów systemów, planistów i wielu innych rodzajów klientów.
Aby promować wizję „Internetu Światła”, Tridonic opiera się na partnerstwie z innymi specjalistami. Celem jest wspólne opracowywanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które przekształcają systemy oświetleniowe w inteligentne sieci, a tym samym umożliwiają usługi towarzyszące. Głęboka, techniczna wiedza branżowa sprawia, że ​​Tridonic jest idealnym partnerem dla uznanych marek i dla nowicjuszy na rynku.
Tridonic to firma technologiczna Grupy Zumtobel z siedzibą w Dornbirn w Austrii.
Od prawie 60 lat Tridonic angażuje się w dostarczanie swoim klientom i partnerom najnowocześniejszych rozwiązań oświetleniowych.

Wśród oferowanych produktów są:
- zasilacze LED (stałoprądowe/stałonapięciowe),
- zasilacze ściemnialne LED (stałoprądowe/stałonapięciowe),
- zasilacze LED do szynoprzewodów,
- moduły LED (SLE, DLE, CLE),
- moduły liniowe LED (LLE, QLE, CLE, RLE, ELA),
- taśmy LED (LLE FLEX),
- moduły LED (DLA, SLA),
- akcesoria LED (ACS, ACL, ACE, SLE),
- moduły LED "tunable white" (CLE, DLE),
- moduły liniowe LED "tunable white" (LLE, QLE, CLE),
- taśmy LED "tunable white" (LLE FLEX),
- zasilacze LED "tunable white" ze sterowaniem DALI-2 DT8,
- zasilacze LED "tunable white" ze sterowaniem basicDIM Wireless,
- zespoły oświetlenia awaryjnego LED (EM BASIC, EM SELFTEST, EM PRO),
- zespoły oświetlenia awaryjnego (EM converterPACK BASIC, EM converterPACK box),
- zespoły oświetlenia awaryjnego (EM powerLED, EM ready2apply BASIC, EM ready2apply SELFTEST, EM ready2apply PRO),
- elementy sterowania (sceneCOM evo DA2, sceneCOM S),
- kontrola oświetlenia i łączność (SIDEREA),
- kontrola oświetlenia i łączność (ready2mains),
- komponenty DALI-2 (czujniki DALI MSensor, zasilacze magistrali DALI PS3, przekaźniki DALI RM, moduły sterujące DALI XC),
- komponenty DALI (czujniki DALI MSensor, zasilacze magistrali DALI PS1 i DALI PS2, przekaźniki DALI RM i DALI RM/S, ściemniacze fazowe DALI PCD, przyciski ścienne DALI TOUCHPANEL, interfejsy DALI USB i DALI Repeater, moduły sterujące DALI XC).

Onlytec


Nowe rozwiązanie do sterowania DALI-2.
sceneCOM S RTC
Nowy kontroler do sterowania magistralą DALI-2 od Tridonic. sceneCOM S RTC jest nowym rozwiązaniem do sterowania oświetleniem. Sercem produktu jest kontroler (certyfikowany D4i) wyposażony w zegar czasu rzeczywistego umożliwiający używanie funkcji premium takich jak sceny dynamiczne i sceny świetlne sterowane czasem lub datą. Dodatkowo producent zapewnia przyjazną aplikację do uruchamiania i integracji. Dostępna jest aplikacja użytkownika umożliwiająca łatwe zarządzanie oświetleniem za pomocą urządzenia mobilnego.


Komunikacja KNX - Modbus RTU.
Modbus RTU
Nowość w ofercie ABB. Bramka komunikacyjna MG/S, która pozwala zintegrować instalacje KNX i Modbus. Bramka Modbus KNX działa jako klient Modbus RTU i umożliwia integrację urządzeń Modbus (serwer) poprzez RS-485 w systemie KNX. Urządzenia Modbus widoczne są jako kolejne urządzenia KNX. Idealne rozwiązanie do podłączenia i kontroli liczników energii elektrycznej, wody, gazu itp. Integracji z autmatyką HVAC. Komunikacji z ładowarkami pojazdów elektrycznych. Wymiany informacji ze sterownikami/zadajnikami pomieszczeniowymi.


Tridonic angażuje się w standard Matter.
Tridonic Matter
Zaangażowanie Tridonic w ten standard sięga kilku lat wstecz. Matter opiera się na zasadzie prostoty w łączeniu inteligentnych urządzeń oraz interoperacyjności w sensie niezależności od ekosystemów, połączonej z niezawodnością i bezpieczeństwem. Dla użytkownika będzie to oznaczać, że ikona Matter na urządzeniu zapewni kompatybilność. Będą mogli swobodnie korzystać z dowolnego ekosystemu w swoim inteligentnym domu lub inteligentnym biurze. Matter umożliwi szybkie i łatwe dodawanie dowolnych urządzeń do sieci – w domu, w biurze, w hotelu czy w szpitalu. Około 300 firm, które obecnie wdrażają Matter jako otwarty standard w różnych branżach, wygeneruje ogromny potencjał dla branży oświetleniowej. Matter uzupełni sprawdzony standard DALI dla przewodowych systemów oświetleniowych. W oparciu o kompatybilne z Matter moduły DALI i sterowniki DALI, producenci i instalatorzy mogą wdrożyć oprawy dla inteligentnego domu lub inteligentnego biura. Matter wypełnia lukę między aplikacjami profesjonalnymi i domowymi.


Zmiany w portfolio produktowym ABB.
ABB Tenton
Po 20. latach firma ABB zakończyła produkcję sensorów KNX Busch-triton®. Tylko urządzenia znajdujące się na magazynie będą dostępne do sprzedaży. Zamiennikiem jest wprowadzona kilka lat temu seria ABB Tenton®, która z powodzeniem zastępuje wycofywany produkt.


Nowy odbiornik DALI od ENIKA.
ENIKA P8 R DALI N
DALI to skrót od Digital Addressable Lighting Interface. Jest to ustandaryzowany, cyfrowy protokół komunikacji, który jest obecnie najnowocześniejszym protokołem otwartym do sterowania oświetleniem. Firma Enika wchodzi teraz na rynek z nowym odbiornikiem DALI o nazwie P8 R 4 DLA N, który zastąpi poprzednią wersję P8 R DALI N. Umożliwia podłączenie do 64 opraw (stateczników) z możliwością podziału na maksymalnie 4 osobne grupy. Odbiornik zasila również magistralę DALI z maksymalnym obciążeniem 130mA. W porównaniu do starszej wersji, nowy odbiornik wykorzystuje komunikację zgodnie ze specyfikacją DALI2.


Łączenie różnych źródeł na jednym ekranie - Video Tiling.
Savant Video Tiling
Video tiling, czyli rozwiązanie pozwalające łączyć na jednym ekranie obraz z różnych źródeł. Rozwiązanie IP dystrybucji wideo 4K UHD umożliwia dostęp i przeglądanie dowolnego dostępnego źródła jako kafelka na dowolnym wyświetlaczu. Łatwa nawigacja, dostępne różne podziały ekranu i... obsługa do DZIEWIĘCIU (9!) źródeł jednocześnie.


Po Lisie i Ellie starsza siostra Lena.
Basalte Lena
Lena uzupełnia gamę, jako flagowy wyświetlacz dotykowy dla Basalte Home. Występuję w 12 wykończeniach, które idealnie pasują do każdego wysokiej klasy wnętrza. Ekran dotykowy Full HD o przekątnej 10,1" zapewni Ci dostęp do całego domu. Sterowanie i podgląd światła, rolety, sceny, muzyka, interkom, wideofon, kamery - to tylko przesunięcie palcem.


Całkowicie nowy, przeprojektowany pilot Savant Pro Remote X2.
Savant Pro Remote X2
Najnowszy pilot firmy Savant przenosi Twoje życie na wyższy poziom. Wzięliśmy wszystkie wielokrotnie nagradzane funkcje poprzedniej generacji i umieściliśmy je w nowym, nowoczesnym designie. Uważamy, że będzie to zarówno ekscytująco odmienne, jak i pocieszająco znajome na wszystkie właściwe sposoby. Savant Pro Remote X2 został zaprojektowany, aby zapewnić spersonalizowane sterowanie każdemu, kto go dotknie. Przejmij kontrolę nad całym domem, w tym rozrywką, oświetleniem, klimatem, zasłonami i nie tylko. Piloty dostępne w kolorach: space gray, jet black i rose gold.


Nagroda "BEST OF DESIGN 2022" SCHÖNER WOHNEN dla oprawy sufitowej SUN@HOME.
Ledvance-sun@home
Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek lampy sufitowej Circular z serii SUN@HOME, firmie Ledvance udało się zdobyć dla niej upragnioną nagrodę za wzornictwo: SCHÖNER WOHNEN, największy europejski magazyn zajmujący się projektowaniem wnętrz, przyznał nowemu modelowi oprawy tytuł „BEST OF DESIGN 2022”. Decydującym czynnikiem było połączenie ponadczasowego wzornictwa i innowacyjnej technologii oświetleniowej. Oprawy trafią na rynek jesienią tego roku. Dzięki wyjątkowo dobremu, naturalnemu oddawaniu barw (CRI >95), niskiemu udziałowi światła niebieskiego oraz automatycznemu dostosowaniu barwy i natężenia światła do naturalnego światła dziennego (od 2200K do 5000K), nowa gama produktów oferuje bardzo wysoką jakość światła wspierając naturalny rytm dobowy.


Panele dotykowe firmy Savant.
Savant Touch
Savant Touch, to panele dotykowe dostępne w dwóch rozmiarach 5,5 i 8 cali. Panel zapewnia dedykowaną i elegancką kontrolę z grafiką wysokiej rozdzielczości. Umożliwia kontrolę usług w całym domu lub obiekcie, w tym audio, wideo, klimat, bezpieczeństwo, basen/spa i wiele innych. Aktywuj sceny, oglądaj kamery bezpieczeństwa lub po prostu zgłośnij muzykę.
Szybka i intuicyjna kontrola gwarantowana. Panele dostępne w dwóch kolorach - czarnym i białym.


Nowość w ofercie Meljac - stacja bazowa do iPada.Meljac ipad


Nowość w ofercie Enika - czujniki CO2.
Enika CO2
Zbyt duże stężenie CO2 powoduje utratę koncentracji, zwiększone zmęczenie, bóle głowy i nudności. Stężenie CO2 jest doskonałym wyznacznikiem jakości powietrza w pomieszczeniach. Czujniki umożliwiają pomiar poziomu dwutlenku węgla oraz za pomocą sygnalizacji optycznej i akustycznej informują o przekroczeniu ustalonych limitów, a tym samym o konieczności wentylacji pomieszczenia.


Nowe wykończenie osprzętu Meljac - antyczny mosiądz (Antique Brass NA).
Antique Brass NA
Dostępne dla kolekcji Classique, Ellipse, Damier i Solaris. Możliwość dopasowania za pomocą grawerów lub nadruków słów, symboli, piktogramów itp.


Nowa kolekcja Meljac - Tournaire.
Tournaire
Twórca biżuterii Maison Tournaire i producent luksusowych przełączników Meljac łączą swoje talenty, aby przesuwać granice wystroju wnętrz dzięki modelom z brązu (z mosiądzu) „Meljac X Tournaire Décor”. Współpraca między dwoma francuskimi twórcami oferuje również nieskończone możliwości tworzenia projektów na zamówienie.

w górę