Siemens
Początki przedsiębiorstwa sięgają połowy XIX wieku, gdy niemiecki wynalazca i inżynier Werner von Siemens utworzył w Berlinie 12 października 1847 przedsiębiorstwo Siemens & Halske. W 1848 r. Siemens & Halske zbudowała pierwszą, długości 500km, długodystansową linię telegraficzną między Berlinem a Frankfurtem nad Menem. W 1850 r. młodszy brat założyciela, Carl Wilhelm von Siemens (Sir William Siemens), otworzył przedstawicielstwo w Londynie, a w 1855 kolejny brat Wilhelma Siemensa – Carl Heinrich von Siemens otworzył przedstawicielstwo w Sankt Petersburgu. Związane to było z zamówieniami rosyjskimi na linie telegraficzne o dużym zasięgu.

Siemens AG zajmuje się inżynierią elektryczną i elektroniką. Działa w następujących segmentach: energia, opieka zdrowotna, przemysł, infrastruktura i miasta, inwestycje kapitałowe i usługi finansowe. Segment Energia oferuje produkty, usługi i rozwiązania w zakresie wytwarzania i przesyłania energii oraz wydobycie, konwersję i transport ropy i gazu.

Onlytec


Nowe rozwiązanie KNX i ABB-free@home®
ABB Trevion
Do gamy sensorów dołącza nowe rozwiązanie ABB Trevion® - nowoczesna technologia czujników połączona z eleganckim wzornictwem i unikalną koncepcją sensorów pojemnościowych. Sensory można w prosty sposób skonfigurować od 1-krotnego do 4-krotnego czujnika dotykowego, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Jest też możliwość personalizacji graficznej pod określoną funkcjonalność. Wielokolorowe diody LED wizualizują zmiany nastaw poprzez ruch światła lub jego jasności. W ramach rodziny ABB Trevion® dostępne też są panele dotykowe 2,4”.


Nowe wykończenie - Shiny Gilding w ofercie Meljac
Meljac Shiny Gilding
Meljac - francuski producent osprzętu elektrycznego, przedstawił nowe wykończenie swoich produktów. Shiny Gilding jest wykonane z prawdziwego złota. To wykończenie zastępuje stosowane do tej pory wykończenie z polerowanego mosiądzu, aby zapewnić lepszą trwałość i odporność na zarysowania.


Nowy seria głośników - Rondo
Basalte Rondo
Rondo, to nowa seria głośników pasywnych przeznaczonych do montażu na ścianie. Producent, firma Basalte oferuje głośniki w różnych rozmiarach oraz w zestawach.


Nowy sensor pogodowy KNX
ABB WES_A4_1_1
Firma ABB wprowadza na rynek nowy sensor pogodowy KNX. Nowy czujnik pogodowy WES/A4.1.1 można podłączyć do jednostki pogodowej WZ/S1.3.1.2 i jest on bezpośrednim zamiennikiem produktu WES/A3.1. Czujnik pogodowy jest przeznaczony do montażu na maszcie, ale można go również zainstalować na ścianie za pomocą adaptera do montażu ściennego WB/Z1.1.1. Urządzenie WES/A4.1.1 wykrywa prędkość wiatru, opady deszczu, jasność (w 4 kierunkach), zmierzch, temperaturę.


Meljac - rozwiązania dla automatyki domowej
Meljac Home Automation
Meljac oferuje wiele rozwiązań łączących technologię i design. Wszystkie kolekcje można dostosować do współpracy z dowolnym systemem automatyki domowej dostępnym na rynku. Mogą pełnić funkcję eleganckich obudów do innych urządzeń (centrali sterowania klimatyzacją, kontroli dostępu, systemów audio i domofonowych, sterowania oświetleniem itp.).


Artison Nano Backpack
Artison Nano
Artison Nano Backpack (NANO-BP-P5) - ultracienki procesor/wzmacniacz dźwięku przestrzennego, który można łatwo zamontować za telewizorem.


Współpraca Meljac z Międzynarodowym Klubem Entuzjastów Rolls-Royce'a i Bentleya (RREC)
Meljac
Francuski producent luksusowych przełączników Meljac, został wybrany przez Międzynarodowy Klub Entuzjastów Rolls-Royce'a i Bentleya (RREC) do opublikowania 400-stronicowej książki Strive for Perfection: Celebrating 20 Years of Goodwood, wydanej z okazji 20. rocznicy jedynej fabryki Rolls-Royce'a, zlokalizowanej w angielskim mieście Goodwood w West Sussex. Z okazji premiery książki 6 października ponad tysiąc gości, w tym członkowie RREC, przybyło na specjalne wydarzenie w hotelu Grosvenor House w Londynie, gdzie mosiężne kolekcje Meljaca zostały zaprezentowane wraz z kolekcjami innych znanych luksusowych marek.


Nowe produkty serii ABB Tenton® dla systemu ABB-free@home®
ABB Tenton
Osprzęt może być wyposażony w Tenton® IAQ (Indor Air Quality) - czujnik jakości powietrza. Jakość powietrza pokazywana jest na wbudowanym wyświetlaczu urządzenia w łatwy do zrozumienia sposób. Po przekroczeniu wartości progowej użytkownik jest powiadamiany za pośrednictwem wyświetlacza lub innego komunikatu poprzez ekosystem ABB-free@home® (aplikacja, panel itp.).


Nowe rozwiązanie do sterowania DALI-2.
sceneCOM S RTC
Nowy kontroler do sterowania magistralą DALI-2 od Tridonic. sceneCOM S RTC jest nowym rozwiązaniem do sterowania oświetleniem. Sercem produktu jest kontroler (certyfikowany D4i) wyposażony w zegar czasu rzeczywistego umożliwiający używanie funkcji premium takich jak sceny dynamiczne i sceny świetlne sterowane czasem lub datą. Dodatkowo producent zapewnia przyjazną aplikację do uruchamiania i integracji. Dostępna jest aplikacja użytkownika umożliwiająca łatwe zarządzanie oświetleniem za pomocą urządzenia mobilnego.


Komunikacja KNX - Modbus RTU.
Modbus RTU
Nowość w ofercie ABB. Bramka komunikacyjna MG/S, która pozwala zintegrować instalacje KNX i Modbus. Bramka Modbus KNX działa jako klient Modbus RTU i umożliwia integrację urządzeń Modbus (serwer) poprzez RS-485 w systemie KNX. Urządzenia Modbus widoczne są jako kolejne urządzenia KNX. Idealne rozwiązanie do podłączenia i kontroli liczników energii elektrycznej, wody, gazu itp. Integracji z autmatyką HVAC. Komunikacji z ładowarkami pojazdów elektrycznych. Wymiany informacji ze sterownikami/zadajnikami pomieszczeniowymi.


Tridonic angażuje się w standard Matter.
Tridonic Matter
Zaangażowanie Tridonic w ten standard sięga kilku lat wstecz. Matter opiera się na zasadzie prostoty w łączeniu inteligentnych urządzeń oraz interoperacyjności w sensie niezależności od ekosystemów, połączonej z niezawodnością i bezpieczeństwem. Dla użytkownika będzie to oznaczać, że ikona Matter na urządzeniu zapewni kompatybilność. Będą mogli swobodnie korzystać z dowolnego ekosystemu w swoim inteligentnym domu lub inteligentnym biurze. Matter umożliwi szybkie i łatwe dodawanie dowolnych urządzeń do sieci – w domu, w biurze, w hotelu czy w szpitalu. Około 300 firm, które obecnie wdrażają Matter jako otwarty standard w różnych branżach, wygeneruje ogromny potencjał dla branży oświetleniowej. Matter uzupełni sprawdzony standard DALI dla przewodowych systemów oświetleniowych. W oparciu o kompatybilne z Matter moduły DALI i sterowniki DALI, producenci i instalatorzy mogą wdrożyć oprawy dla inteligentnego domu lub inteligentnego biura. Matter wypełnia lukę między aplikacjami profesjonalnymi i domowymi.


Zmiany w portfolio produktowym ABB.
ABB Tenton
Po 20. latach firma ABB zakończyła produkcję sensorów KNX Busch-triton®. Tylko urządzenia znajdujące się na magazynie będą dostępne do sprzedaży. Zamiennikiem jest wprowadzona kilka lat temu seria ABB Tenton®, która z powodzeniem zastępuje wycofywany produkt.


Nowy odbiornik DALI od ENIKA.
ENIKA P8 R DALI N
DALI to skrót od Digital Addressable Lighting Interface. Jest to ustandaryzowany, cyfrowy protokół komunikacji, który jest obecnie najnowocześniejszym protokołem otwartym do sterowania oświetleniem. Firma Enika wchodzi teraz na rynek z nowym odbiornikiem DALI o nazwie P8 R 4 DLA N, który zastąpi poprzednią wersję P8 R DALI N. Umożliwia podłączenie do 64 opraw (stateczników) z możliwością podziału na maksymalnie 4 osobne grupy. Odbiornik zasila również magistralę DALI z maksymalnym obciążeniem 130mA. W porównaniu do starszej wersji, nowy odbiornik wykorzystuje komunikację zgodnie ze specyfikacją DALI2.


Łączenie różnych źródeł na jednym ekranie - Video Tiling.
Savant Video Tiling
Video tiling, czyli rozwiązanie pozwalające łączyć na jednym ekranie obraz z różnych źródeł. Rozwiązanie IP dystrybucji wideo 4K UHD umożliwia dostęp i przeglądanie dowolnego dostępnego źródła jako kafelka na dowolnym wyświetlaczu. Łatwa nawigacja, dostępne różne podziały ekranu i... obsługa do DZIEWIĘCIU (9!) źródeł jednocześnie.


Po Lisie i Ellie starsza siostra Lena.
Basalte Lena
Lena uzupełnia gamę, jako flagowy wyświetlacz dotykowy dla Basalte Home. Występuję w 12 wykończeniach, które idealnie pasują do każdego wysokiej klasy wnętrza. Ekran dotykowy Full HD o przekątnej 10,1" zapewni Ci dostęp do całego domu. Sterowanie i podgląd światła, rolety, sceny, muzyka, interkom, wideofon, kamery - to tylko przesunięcie palcem.


Całkowicie nowy, przeprojektowany pilot Savant Pro Remote X2.
Savant Pro Remote X2
Najnowszy pilot firmy Savant przenosi Twoje życie na wyższy poziom. Wzięliśmy wszystkie wielokrotnie nagradzane funkcje poprzedniej generacji i umieściliśmy je w nowym, nowoczesnym designie. Uważamy, że będzie to zarówno ekscytująco odmienne, jak i pocieszająco znajome na wszystkie właściwe sposoby. Savant Pro Remote X2 został zaprojektowany, aby zapewnić spersonalizowane sterowanie każdemu, kto go dotknie. Przejmij kontrolę nad całym domem, w tym rozrywką, oświetleniem, klimatem, zasłonami i nie tylko. Piloty dostępne w kolorach: space gray, jet black i rose gold.


Nagroda "BEST OF DESIGN 2022" SCHÖNER WOHNEN dla oprawy sufitowej SUN@HOME.
Ledvance-sun@home
Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek lampy sufitowej Circular z serii SUN@HOME, firmie Ledvance udało się zdobyć dla niej upragnioną nagrodę za wzornictwo: SCHÖNER WOHNEN, największy europejski magazyn zajmujący się projektowaniem wnętrz, przyznał nowemu modelowi oprawy tytuł „BEST OF DESIGN 2022”. Decydującym czynnikiem było połączenie ponadczasowego wzornictwa i innowacyjnej technologii oświetleniowej. Oprawy trafią na rynek jesienią tego roku. Dzięki wyjątkowo dobremu, naturalnemu oddawaniu barw (CRI >95), niskiemu udziałowi światła niebieskiego oraz automatycznemu dostosowaniu barwy i natężenia światła do naturalnego światła dziennego (od 2200K do 5000K), nowa gama produktów oferuje bardzo wysoką jakość światła wspierając naturalny rytm dobowy.


Panele dotykowe firmy Savant.
Savant Touch
Savant Touch, to panele dotykowe dostępne w dwóch rozmiarach 5,5 i 8 cali. Panel zapewnia dedykowaną i elegancką kontrolę z grafiką wysokiej rozdzielczości. Umożliwia kontrolę usług w całym domu lub obiekcie, w tym audio, wideo, klimat, bezpieczeństwo, basen/spa i wiele innych. Aktywuj sceny, oglądaj kamery bezpieczeństwa lub po prostu zgłośnij muzykę.
Szybka i intuicyjna kontrola gwarantowana. Panele dostępne w dwóch kolorach - czarnym i białym.


Nowość w ofercie Meljac - stacja bazowa do iPada.Meljac ipad


Nowość w ofercie Enika - czujniki CO2.
Enika CO2
Zbyt duże stężenie CO2 powoduje utratę koncentracji, zwiększone zmęczenie, bóle głowy i nudności. Stężenie CO2 jest doskonałym wyznacznikiem jakości powietrza w pomieszczeniach. Czujniki umożliwiają pomiar poziomu dwutlenku węgla oraz za pomocą sygnalizacji optycznej i akustycznej informują o przekroczeniu ustalonych limitów, a tym samym o konieczności wentylacji pomieszczenia.


Nowe wykończenie osprzętu Meljac - antyczny mosiądz (Antique Brass NA).
Antique Brass NA
Dostępne dla kolekcji Classique, Ellipse, Damier i Solaris. Możliwość dopasowania za pomocą grawerów lub nadruków słów, symboli, piktogramów itp.


Nowa kolekcja Meljac - Tournaire.
Tournaire
Twórca biżuterii Maison Tournaire i producent luksusowych przełączników Meljac łączą swoje talenty, aby przesuwać granice wystroju wnętrz dzięki modelom z brązu (z mosiądzu) „Meljac X Tournaire Décor”. Współpraca między dwoma francuskimi twórcami oferuje również nieskończone możliwości tworzenia projektów na zamówienie.

w górę